Uczniowie klasy 6 c przygotowali 80 jednakowych porcji Fantazji, które wystawili na sprzedaż. Ze sprzedaży 58 kawałków uzyskali 136,30 zł. Ile uczniowie zarobią jeśli sprzedadzą całość?

Uczniowie klasy 6 c przygotowali 80 jednakowych porcji Fantazji, które wystawili na sprzedaż. Ze sprzedaży 58 kawałków uzyskali 136,30 zł. Ile uczniowie zarobią jeśli sprzedadzą całość?
Odpowiedź

136,30 zł : 58 = 2,35 zł - jeden kawałek 2,35 zł * 80 = 188 zł - całośc Odp . Zarobią 188 zł . Proszęę . Buzzy ; - )

Ja bym to zrobiła z proporcji /na krzyż/ : 58 kawałków - 136,3zł 80 kawałków - x x=188 [zł]

80--------x 58-------136.30zł x=80 * 136.30 zł / 58=10904zł/58=188zł odp. za całoś zarobią 188zł.

Dodaj swoją odpowiedź