Za 0,5 kg gruszek Jacek zapłacił m złotych. Ile złoty musiałby zapłacić za 3,5kg gruszek?
Za 0,5 kg gruszek Jacek zapłacił m złotych. Ile złoty musiałby zapłacić za 3,5kg gruszek?
3,5 : 0,5 = 7 musi zapłacić 7m
3,5kg:0,5kg=7 7 x m = 7m Odp. Za 3,5 kg gruszek Jacek zapłaciłby 7m złotych.