OLA KUPILA 3 BLOKI I 4 ZESZYTY ZA KTORE ZAPLACILA 17 ZL. KAROL KUPIL 5 BLOKOW I 2 ZESZYTY(TAKIE SAME JAK OLA) I ZAPLACL 19 ZL. ILE KOSZTOWAL BLOK, A ILE ZESZYT. PROSZE O SZYBKIE ODP DAJE NAJ..

OLA KUPILA 3 BLOKI I 4 ZESZYTY ZA KTORE ZAPLACILA 17 ZL. KAROL KUPIL 5 BLOKOW I 2 ZESZYTY(TAKIE SAME JAK OLA) I ZAPLACL 19 ZL. ILE KOSZTOWAL BLOK, A ILE ZESZYT. PROSZE O SZYBKIE ODP DAJE NAJ..
Odpowiedź

x - cena bloku y - cena zeszytów 17zł - tyle zapłaciła ola za 3bloki i 4 zeszyty 19zł- tyle zapłacił karol za 5 bloków i 2 zeszyty 3x+4y = 17 5x + 2y = 19 /*-2 3x +4y =17 -10x - 4y = -38 -7x = -21 x=3 3*3 +4y = 17 9 +4y =17 4y=8 y =2 x=3 y=2 Odp: blok kosztuje 3zł a zeszyt 2zł prosze o naj :)

OLA KUPILA 3 BLOKI I 4 ZESZYTY ZA KTORE ZAPLACILA 17 ZL. KAROL KUPIL 5 BLOKOW I 2 ZESZYTY(TAKIE SAME JAK OLA) I ZAPLACL 19 ZL. ILE KOSZTOWAL BLOK, A ILE ZESZYT. PROSZE O SZYBKIE ODP DAJE NAJ.. B=Blok Z=Zeszyt OLA - 3B+4Z=17zł KAROL- 5B+2Z=19zł/2 2,5B+z=9,5 z=9,5-2,5B 3B+4(9,5-2,5B)=17 3B+38-10B=17 -7B=17-38 -7B=-21/-7 B=3zł z=9,5-2,5*3 Z=9,5-7,5 z=2zł Blok kosztował 3 zl, a zeszyt 2 zł

x -zeszyty y- bloki 3y + 4x = 17 5y + 2x = 19 x= 2zł y= 3 z no i tyle mozna jeszcze sprawdzenie machnąć

Dodaj swoją odpowiedź