Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za te sama kwotę?

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za te sama kwotę?
Odpowiedź

4*4,5=18 zł 4,50 * 20% =0,9 4,50 - 0,9 =3,6 18 / 3,6 = 5 Odp. Za tą kwotę można kupić 5 kg cukierków.

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za te sama kwotę? x-kwota pieniedzy (18 zl) 4*4.5=x 18=x 10%*4.5 zł = 45 gr 20%*4.5 zł = 90 gr cena o 20 % mniejsza - 3.6 zł 18/3.6 = 5 mozna kupic 5 kg.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę sama kwote?

Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę sama kwote?...