Zamieszano dwa rodzaje cukierków: 3kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1.5zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?

Zamieszano dwa rodzaje cukierków: 3kg po x zł za kilogram i 4 kg w cenie o 1.5zł wyższej od x zł. Ile kosztuje jeden kilogram mieszanki?
Odpowiedź

x + x + 1,5 = 7 2x = 7 - 1,5 2x = 5,5/2 x = 2,25 odp kilogram mieszanki kosztuje 2zł i 25gr

Dodaj swoją odpowiedź