W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł Cukier sprzedano z zyskiem 25 % a mąke z 20 % i zarobiono na wszystkim 210 zł . Oblicz cene sprzedazy 1 kg mąki i 1 kg cukru :) prosze o pomoc daj najjjj i 5

W hurtowni kupiono 200 kg cukru i 150 kg mąki za 900 zł Cukier sprzedano z zyskiem 25 % a mąke z 20 % i zarobiono na wszystkim 210 zł . Oblicz cene sprzedazy 1 kg mąki i 1 kg cukru :) prosze o pomoc daj najjjj i 5
Odpowiedź

Dane: x- cena 1kg mąki y- cena 1kg cukru Rozwiązanie; 200x=150y = 900zł 25/100 * 200x +20/100 * 150y= 210 zł 200x+150y=900 zł 50x+ 30 y= 210 zł //*( -4) 200x+150y= 900 -200x-120y= -840 zł 30y= 60 zł//:30 y= 2zł 200x+150 * 2zł= 900 zł 200x= 900zł - 300 zł 200x= 600z // :200 x= 3zł y=2zł 3zł=100 % x - 25% x=100%-25% x=75% x= 75/100 x= 0,75 3 + 0,75= 3,75 Odp: Cena 1 kg mąki wynosi 2,40 zł,a cukru 3,75 zł.

Dodaj swoją odpowiedź