http://www.rymy.cal.pl/rymer/rymer.php możesz sobie ułożyć, bo tutaj tylko szukasz rymów do poszczególnych słówek :)

W lesie rosną duże jodły przecież ludzie im pomogły nie ścinali, nie rąbali, i gałązek nie łamali. Teraz pięknie wyglądają chmurom w oczy zaglądają, czasem szyszki na dół spadną aby dziki miały jadło. Każdy je podziwiać może w dzień i w nocy, w każdej porze. Bywa że ją ktoś wyrywa i choinką ja nazywa bąbki na niej pozawiesza łańcuchami poobwiesza, wtedy cieszą się już dzieci bo mikołaj do nich leci, moc prezentów jest pod jodłą co nikogo nie zawiodą. Każdy się z niej wtedy cieszy tak dorośli jak i dzieci.