Witam mam problem muszę opisać jeden z zabytków świadczących o potędze starożytnego Egiptu. Bardzo pilne jutro na 11 musze już to mieć .

Witam mam problem muszę opisać jeden z zabytków świadczących o potędze starożytnego Egiptu. Bardzo pilne jutro na 11 musze już to mieć .
Odpowiedź

największymi zabytkami egiptu są piramidy są to grobowce poświęcone faraonom przy budowie których zgineło tyśiące niewolników a tagrze swinks

Symbolem Egiptu są piramidy. Są one grobowcami, ponieważ grzebano w nich królewski mumie. Ich potężne sylwetki sięgają nieba. Możesz na przykład opisać piramidę Cheopsa. Znajdują się w niej liczne komnaty i wejścia. Jest też 100-metrowy korytarz prowadzący do komnaty wykutej w litej skale. Na początku korytarza można skręcic w prawo i dojśc do Wielkiej Galerii, a stamtąd do drugiej komory. Idąc w górę docieramy do trzeciej komnaty, w której do dnia dzisiejszego znajduje sie nisza z trumną, w której spoczywał faraon Cheops. Z komory wychodzą szyby wentylacyjne, sięgające do zewnętrznych ścian piramidy. Każdy kamień tej piramidy waży przeciętnie ponad 2 tony. Jest ich ok 2,5 mln; poukładane jeden na drugim, do wys 147m. Prócz tego znajdują się tam również pojedyncze bloki granitowe, które ważą po 200 ton. Ściany i sufity są często pokryte malowidłami.

Dodaj swoją odpowiedź