W punktach napisz życiorys(plan wydarzeń) Marcina Borowicza i Andrzeja Radka z powieści Stefana Żeromskiego "Syzyfowe Prace

Plan wydarzeń Marcina Borowicza: 1.Wyjazd do szkoły w Owczarach. 2.Pobyt u p.Wiechowskiego. 3.Krótki pobyt Marcina w Klerykowie. 4.Korepetycje u p.Majewskiego. 5.Przybycie do gimnazjum. 6.Zamieszkanie u p.Przepiórkowskiej. 7.Nauka w gimnazjum. 8.Wizyta w domu. 9.Strzelanie z pistoletu w parku. 10.Zabranie Marcinka przez żandarma. 11.Kara od nauczycieli. 12.Śmierć matki. 13.Spotkanie z Szymonem Nogą. 14.Wyjazd do teatru. 15.Założenie koła literackiego. 16.Dokształcanie się wraz z kolegami. 17.Obrzucenie błotem p.Majewskiego. 18.Spotkanie z Birutą. Plan wydarzeń Andrzeja Radka 1.Naśmiewanie się p.Paluszkiewicza. 2.Złapanie Radka przez guwernera. 3.Uczenie Andrzeja przez "Kawkę". 4.Wyjazd Andrzeja do progimnazjum w Pyrzogłowach. 5.Zakończenie progimnazjum i wyjazd do Klerykowa. 6.Zamieszkanie na stancji u państwa Płoniewiczów. 7.Korepetycje dzieci płoniewiczów przez Andrzeja. 8.Pobicie Tymkiewicza przez Andrzeja Radka. 9.Wydalenie Andrzeja z gimnazjum w Klerykowie. 10.Wstawiennictwo Marcina i przywrócenie Andrzeja do gimnazjum. 11.Dokształcanie się Andrzeja na "górce" u Gontali. 12.Andrzej pomaga Marcinowi kiedy on przeżywa trudne chwile.