Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki? jest to zadanie tekstowe z układów równań

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki? jest to zadanie tekstowe z układów równań
Odpowiedź

x-cena gumki y-cena spinki 4x+6y=4,8 x+10y=4,6 4x+6y=4,8 x=4,6-10y 18,4-40y+6y=4,8 x=4,6-10y -34y=-13,6/:(-34) x=4,6-10y y=0,4 x=4,6-4 x=0,6 - cena gumki y=0,4 - cena spinki

Dodaj swoją odpowiedź