maciek kupił 15dag chałwy po 27.80zł.za kg i 0.25kg orzechów po 2.60 za 100g.z banknotu 20złotowego otrzymał reszte,czy za te reszte moze kupic jeszcze czekolade za 9.50zł

maciek kupił 15dag chałwy po 27.80zł.za kg i 0.25kg orzechów po 2.60 za 100g.z banknotu 20złotowego otrzymał reszte,czy za te reszte moze kupic jeszcze czekolade za 9.50zł
Odpowiedź

kg orzechów kosztuje 26 zł 20-(0,15*27,80 +0,25*26)=20- (4,17+6,5)=20-10,67=9,33 Nie może kupić czekolady za 9.50

15 dag *27,80 zł =417/100=4,17 tyle zapłacił za chałwę; 0,25 kg = 250 g! 2,60 za 100g 250*2,60/100=6,50; 6,50+ 4,17=10,67zł 20-9,67= 9,33zł nie wystarczy mu na czekolade!

0,15*27,8=4,17 25*0,26=6,5 20-(4,17+6,5)=20-10,67=9.33 odp.Nie da się kupić tej czekolady ponieważ nie wystarczy pieniędzy.

Dodaj swoją odpowiedź