Czy może mi ktos podac 4 zadania z równaniami i wynikami na poziomie klasy 6 i pierwszej gimnazium z góry dzieki

Czy może mi ktos podac 4 zadania z równaniami i wynikami na poziomie klasy 6 i pierwszej gimnazium z góry dzieki
Odpowiedź

w zalaczniku zadania z 1 gim 1) W klasie VI d uczy sie 26 uczniow . Dziewczat jest o 4 wiecej niz chlopcow . Ilu jest chlopcow i ile dziewczat tej klasie ? x + ( x + 4 )= 26 x + x + 4 = 26 2x = 26 - 4 2x = 22 / : 2 x = 11 W klasie jest 11 chlopcow i 15 dziewczat . 2) Metalowy pręt o dlugosci 8,4 m rozcieto na dwie czesci , z ktorych jedna jest 2 razy dluzszza od rugiej , jak dlugosc maja czesci ? x + 2x = 8,4 3x = 8,4 / : 3 x = 2,8 Jenda czesc ma 2,8 m a druga 5,6 m . 3) Za 6 dlugopisow po 1,50 zł kazdy i 4 zeszyty Ala zaplacila 18,80 zł . ile kosztowal zeszyt ? 4x + 6* 1,50 = 18,80 4x = 18,80 - 9 4x = 9,8 / : 4 x = 2,45 Zeszyt kosztowal 2,45 zł . 4) W trzech koszykach jest razem 72 jablek . W pierwszym jest 26 jablek a w dwoch pozostalych po tyle samo . Ile jablek jest w kazdym koszyku ? x + x + 26 = 72 2x = 72 - 26 2x = 46 / : 2 x = 23 W koszykach jest : 23 , 23 i 26 jablek .

1)W galerii handlowej rozpoczęto wyprzedaż artykułów . Torebka kosztowała 140 zł. Jaka jest cena tej torebki po obniżce o 35% ? rozwiazanie: 65% z 140 = 65/100 * 140 = 65/10 * 14 = 910/10 =91 Odp.Cena tej torebki po obniżce wynosi 91zł. 2)Do szkolnego klubu sportowego Tęcza należy 36 chłopców i 24 dziewczynki . jaki procent należacych do klubu stanowią dziewczęta ? rozwiazanie: 24/60 * 100% = 24/6 * 10% = 240/6 % = 40% Odp.Dziewczyny stanowią 40% 3)mikser po obniżce o 15% kosztuje 119zł . Jaka była cena miksera przed obniżką ? rozwiązanie: x- cena miksera 85% z X =119 85/100 * X = 119 x=119 : 85/100 = 119 * 100/85 = 11900/85=140zł . Odp. Cena miksera przed obniżką wynosiła 140zł . 4)Telewizor , ktory kosztował 2000zł , teraz kosztuje 1740zł . O ile procent obniżono jego cenę ? rozwiązanie: 2000-1740=260 260/2000*100% =26/2 *1%= 26/2 = 13% Odp. Telewizor staniał o 13 % .

Za dwa piórniki po 20 zł każdy i dwanaście ołówków Jacek zapłacił 100zł.Ile kosztuje jeden ołówek? Rozwiązanie: x - cena ołówka 2*20 + 12*x = 100zł 40 - 100 =- 12x -60 = -12x /(-12) x = 5zł odp.Ołówek kosztuje 5 zł Kasia ma 550 zł i chce kupić rower za 300zł i kupić odtwarzacz mp4.Ile kosztuje odtwarzacz mp4 jeśli Kasi nie zostanie żadna reszta? Rozwiązanie: z - cena odtwarzacza mp4 300zł + z = 550zł z = 550zł - 300zł z = 250zł odp.Odtwarzacz mp4 kosztuje 250zł Jasio ma kupić 5kg owoców.Jabłka ważą 1.5kg, a gruszki 2kg.Ile kilogramów owoców zostanie do kupienia Jasiowi? Rozwiązanie: k - waga reszty owoców 1.5 + 2 + k = 5 5 - 3.5 = k 1.5 = k odp.Jasio musi jeszcze kupić 1.5 kg owoców. Jarek ma 1000 koni,200 krów i świnie.Razem ma on 1220 zwierząt.Ile Jarek ma świni? Rozwiązanie: ś -ilość świni 1000 + 200 + ś = 1220 ś = 1220 - 1000 - 2000 ś = 20 odp.Jarek ma 20 świni.

Dodaj swoją odpowiedź