trzy kubki i trzy szklanki kosztują 24zł a dwa kubki i pięć szklanek kosztuje25zł Ile kosztuje jedna szklanka a jeden kubek?

trzy kubki i trzy szklanki kosztują 24zł a dwa kubki i pięć szklanek kosztuje25zł Ile kosztuje jedna szklanka a jeden kubek?
Odpowiedź

x=cena 1 kubka y=cena 1szklanki 3x+3y=24zł/:3 x+y=8→x=8-y 2x+5y=25 2(8-y)+5y=25 16-2y+5y=25 3y=25-16 3y=9 y=9:3 y=3zł=cena 1 szklanki x=8-y=8-3=5zł=cena 1 kubka

Dodaj swoją odpowiedź