Pan Jan płaci za połączenie z Internetem 48,80zł miesięcznie. Kwota ta zawiera 22% podatku VAT. Oblicz, ile złotych rocznie zaoszczęciłby pan Jan, gdyby opodatkowanie połączeń internetowych spadło do 9% . bardzoo prosze o pomoc ; D z obliczeniami . ;)

Pan Jan płaci za połączenie z Internetem 48,80zł miesięcznie. Kwota ta zawiera 22% podatku VAT. Oblicz, ile złotych rocznie zaoszczęciłby pan Jan, gdyby opodatkowanie połączeń internetowych spadło do 9% . bardzoo prosze o pomoc ; D z obliczeniami . ;)
Odpowiedź

48.80-------122% x ------- 109% czyli 48.80----1.22 x-------1.09 x= 48.80*1.09/1.22=43.6 48.80-43.60=5.20 <------ oszczednosc za 1 miesiac 5.20*12=62.4 Odp: Pan Jan zaoszczedzilby 62.40 zl. licze na najjj ;)

48,80 zł * 22% = 48,8 * 22/100 = 1073,6/100 = 10,736zł 48,80zł * 9% = 48,8 * 9/100 = 439,2 / 100 = 4,392zł 10,736zł - 4,392zł = 6,344zł zaoszczędziłby 6,344zł

x - kwota za połączenie z internetem nie zawierająca podoatku X x 1,22 = 48,80 x = 40 Kwota bez podatku to 40 zł teraz obliczamy ile by płacił gdyby podatek był 9% 40 x 1,09 = 43,60 Płaciłby miesięcznie 43,60 Różnica między kwotą poprzednią to 48,80 - 43,60 = 5,2 w ciągu roku to kwota 5,20 x 12 = 62,40 odp. W ciągu roku pan Jan zaoszczędziłby 62,40 zł

Dodaj swoją odpowiedź