Basia kupila 7 kg ziemniakowpo 1,50zl i 4 kg pomidorow .razem zaplacila 18,50zl. Ile kosztowal 1 kg pomidorow?
Basia kupila 7 kg ziemniakowpo 1,50zl i 4 kg pomidorow .razem zaplacila 18,50zl. Ile kosztowal 1 kg pomidorow?
1. x = 2 2. kwota = 18,50 zł ziemniaki = 7 razy 1, 5 = 10,5 zł 1 kg = x zł 18,5 - 10,5 = 8 zł 8zł : 4 = xzł x= 2 zł 1 kg pomidorów kosztuje 2 zł
Zadanie 2. 1kg ziemniaków=1.50zl 7kg ziem.+4kg pom.=18,50zl 1kg pomidorow=??? 7x1,50=10,50 18,50-10,50=8,00 8:4=2 odp.Kg pomidorów kosztuje 2zł.
Dane: 7kg- masa ziemniaków 1,50zł- cena za 1kg ziemniaków 4kg- masa pomidorów 18,50zł- koszt zakupów Szukane: x- cena za 1kg pomidorów 7 * 1,50zł + 4 * x + 18,50 zł 10,50 zł + 4x = 18,50zł | -10,50zł 4x = 18, 50 zł- 10,50 zł 4x = 8 zł | : 4 x = 2 zł Odp: 1 kg ziemniaków kosztował 2 zł