za pewną kwote pieniedzy mozna kupic 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za ta samą kwotę? rozwiązanie(musi wyjść): 5 kg

za pewną kwote pieniedzy mozna kupic 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za ta samą kwotę? rozwiązanie(musi wyjść): 5 kg
Odpowiedź

4*4,5 =18 zł 4,50 * 20% = 0,9 4,50 - 0,9 = 3,6 18 : 3,6 = 5kg odp: Za tą samą kwotę można kupić 5 kg cukierków.

4 * 4,5=x x=18 zl - ilosc pieniedzy 80%*4,5=0,8*4,5 =3,6 18/3,6 = 5 odp kupimy 5 kg

x-kwota pieniedzy (18 zl) 4*4.5=x 18=x 10%*4.5 zł = 45 gr 20%*4.5 zł = 90 gr cena o 20 % mniejsza - 3.6 zł 18/3.6 = 5 mozna kupic 5 kg.

Dodaj swoją odpowiedź