Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 3,25 zł za 1 kg ., za pani Zosia kupiła 3,75 kg jabłek po 2,50 zł za 1 kg . Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce ? PLIs!

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 3,25 zł za 1 kg ., za pani Zosia kupiła 3,75 kg jabłek po 2,50 zł za 1 kg . Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce ? PLIs!
Odpowiedź

pani Wanda 3.5x3.25=11,375zł pani zosia 3,75x2.50=9,375zł pani zosia zapłaciła mniej

3,5 × 3,25 zł ≈ 11,38 zł -> tyle musi zapłacić pani Wanda 3,75 × 2,5 zł ≈ 9,4 zł -> tyle musi zapłacić pani Zosia odp. Mniej pieniędzy musi zapłacić pani Zosia.

Pani Wanda 3,5kg x 3,25zł=11,37 Pani Zosia 3,75kg x 2,50zł =9,37

Dodaj swoją odpowiedź