napisz wyrażenie, które opisuje ile zapłacono za zakupy 5 kg cukierków po 18 zł 3 kg cukru po a zł b kg wędliny po 17 zł k metrów materiału po m zł

napisz wyrażenie, które opisuje ile zapłacono za zakupy 5 kg cukierków po 18 zł 3 kg cukru po a zł b kg wędliny po 17 zł k metrów materiału po m zł
Odpowiedź

5*18+3*a+b*17+k*m

wartośc zakupów = 5kg * 18 zł + 3kg * a zł + b kg * 17 zł + k m * m zł

Dodaj swoją odpowiedź