Za 2/5 (dwie piąte) kg sera i 30 dagszynki zapłacono 11,26 zł.Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ilekosztował kilogram seraa ? :)) 28 pkt za rozwiazaniee ;**

Za 2/5 (dwie piąte) kg sera i 30 dagszynki zapłacono 11,26 zł.Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ilekosztował kilogram seraa ? :)) 28 pkt za rozwiazaniee ;**
Odpowiedź

⅖ kg sera= 40 dag sera 30 dag szynki x- cena 30dag szynki 100 dag szynki - 18,20 zł 30 dag szynki - x x= (30* 18,20) : 100 x=5,46[zł] cena całych zakupów - cena szynki = cena 40 dag sera 11,26 - 5,46 = 5,80 [zł] y- cena za 1 kg sera 40 dag sera - 5,80 zl 100 dag sera - y y= (100*5,8): 40 y= 14,50 [zl] Odp: Kilogram sera kosztował 14,50 zł

x-kg sera 30 dag=0,3 kg 2/5x+0,3*18,2=11,26 2/5x+5,46=11,26 2/5x=5,8 x=14,5 Odp. Kilogram sera kosztował 14,5 zł.

0,3kg*18.20= 5.46- szynka 11,26-5.46=5.8 0.4kg sera=5.8 1kg sera = 14,50

Dodaj swoją odpowiedź