Za dwa kg kiwi i trzy kg bananów zapłacono 77 tys. zł . Ile kosztuje kg kiwi, jeżeli 1 kg bananów jest dwa razy tańszy od jednego kg kiwi ?? układ równań

Za dwa kg kiwi i trzy kg bananów zapłacono 77 tys. zł . Ile kosztuje kg kiwi, jeżeli 1 kg bananów jest dwa razy tańszy od jednego kg kiwi ?? układ równań
Odpowiedź

k - cena za 1kg kiwi b - cena za 1kg bananów k=2b 2k+3b=77 000zł 4b+3b=77000zł 7b=77000zł b=11000zł k=22000zł kiwi - 22 tys zł., banany 11 tys zł

x-kiwi y-banany 2x+3y=77000 x=2y 2*2y+3y=77000 7y=77000/7 y=11000 zł kg bananów x=2*11000=22000 zł kg kiwi pozdrawiam:)

1kg kiwi = 2kg bananów 2kg kiwi = 4kg bananów 4kg + 3kg = 7kg 77000 : 7 = 11000 1kg bananów = 11000zł 2 * 11000 = 22000zł 1kg kiwi = 22000zł odp.:Kg kiwi kosztuje 22000 zł. Prosze bardzo :D

Dodaj swoją odpowiedź