w dniu umończenia 2 lat piotruś ważył 13.2 kg przez kolejne 3 lata jego waga wzrastała średnio o 0,15 kg miesięcznie potem w ciągu każdego roku jego waga wzrastała o 10% więcej niż w roku poprzednim jaką wagę miał chłopiec w wieku 10 lat odp to30,7kg

w dniu umończenia 2 lat piotruś ważył 13.2 kg przez kolejne 3 lata jego waga wzrastała średnio o 0,15 kg miesięcznie potem w ciągu każdego roku jego waga wzrastała o 10% więcej niż w roku poprzednim jaką wagę miał chłopiec w wieku 10 lat odp to30,7kg
Odpowiedź

0,15 * 12=1,8 1,8*3=4,8 13,2+4,8=18kg - po 3 latach (czyli ma juz 5 lat ) 6lat: 18* 10% = 1,8 18+1,8= 19,8kg 7lat 19,8*10%=1,98kg 19,8+1,98=21,78 8lat: 21,78*10%=2,178 21,78+2,178= 23,958kg 9lat: 23,958*10%=2,3958 23,958+2,3958=26,3538kg 10lat: 26,3538*10%=2,63538kg 26,3538+2,63538= 28,98918kg

13.2+(12x0,15)=13.2+1.8=15 15-100% 1,5-10% 1.5x12=18 1.8x12=21,6

2 lata- 13,2 kg 5 lat - 13,2 + (3 razy12razy 0,15 )= 13,2+ 5.4 = 18.6 6 lat 18, 6kg - 100% x kg - 100 + 10 % x= (110 razy 18,6 ) : 100 = 20,46 kg 7lat 20,46 kg - 100% x kg - 100 + 10 % x= (110 razy 20,46 ) : 100 = 22.506 8lat 22.506 - 100% x kg - 100 + 10 % x= (110 razy22.506 ) : 100 ~ 24, 8 9 lat 24, 8- 100% x kg - 100 + 10 % x= (110 razy 24, 8) : 100 = 27, 28 10 lat 27, 28- 100% x kg - 100 + 10 % x= (110 razy27, 28 ) : 100 = 30, 008

Dodaj swoją odpowiedź