kasia kupiła 3/4 kg abłek po 4zł za kg, 2/5 kg pomaranczy po 5zł za kg oraz 1 1/2kg kiwi po 8 zł. ile kasia zapłacila za zakupy?

kasia kupiła 3/4 kg abłek po 4zł za kg, 2/5 kg pomaranczy po 5zł za kg oraz 1 1/2kg kiwi po 8 zł. ile kasia zapłacila za zakupy?
Odpowiedź

0,34 x 4= 2,6 0,25 x 5 = 3,5 0,112 x 8 = 3,2 2,6+3,5+3,2 = 9,30 Zł Odp : Kaśia za zakupy zapłaciła 9,30 Zł

jabłka 3/4kg po 4 zł pomarzńcze 2,5 kg po 5 zł kiwi 1 1/2 kg po 8 zł ( 3/4*4)+(2,5*5)+( 1,5*8)= 3+12,5+12=27,5zł Kasia zapłaciła za zakupy 27 zł i 50 groszy, pozdrawiam:)

(3/4*4)+(2/5*5)+(1 1/2*8)=3+2+12=17

Dodaj swoją odpowiedź