W Hurtowni kupiono 200kg cukru i 150kg mąki za 900zł.Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.Proszę o rozwiązanie układem równań.

W Hurtowni kupiono 200kg cukru i 150kg mąki za 900zł.Cukier sprzedano z zyskiem 25% a mąkę z 20% i zarobiono na wszystkim 210zł oblicz cenę sprzedaży 1 kg mąki i 1 kg cukru.Proszę o rozwiązanie układem równań.
Odpowiedź

x- cena 1 kg mąki y- cena 1 kg cukru 200x=150y = 900zł ¼* 200x +⅕150y= 210 zł 200x+150y=900 zł 50x+ 30 y= 210 zł I *( -4) 200x+150y= 900 200x-120y= -840 zł 30y= 60 zł/30 y= 2zł 200x+150 * 2zł= 900 zł 200x= 9000zł- 300 zł 200x= 600z I :200 x= 3zł y=2zł 3zł=100 % x- 25% x= 75/100 x= 0,75 3 + 0,75= 3,75 3,75 zł 2,40 zł

Dodaj swoją odpowiedź