Z RÓWNAN! ODPOWIEDZ, ROZWIAZANIE I SPRAWDZENIE DAJE NAJ! 23 ;) 6 bułek i serek kosztuje 2 złote, a szesc serków i jedna bułka 5 zł. ILE KOSZTUJE SEREK A ILE BUŁKA?

Z RÓWNAN! ODPOWIEDZ, ROZWIAZANIE I SPRAWDZENIE DAJE NAJ! 23 ;) 6 bułek i serek kosztuje 2 złote, a szesc serków i jedna bułka 5 zł. ILE KOSZTUJE SEREK A ILE BUŁKA?
Odpowiedź

układ równań : x- bułka y-serek 6x+y=2 x+6y=5 y=2-6x x+6y=5 y=2-6x x+ 6(2-6x)=5 y=2-6x x+ 12-36x= 5 i dalej rozw.

x-bułka y-serek 6x+y=2 6y+x=5 y=2-6x 6y+x=5 y=2-6x 6*(2-6x)+x=5 y=2-6x 12-36x+x=5 y=2-6x -35x=-7/:(-35) x=0,2 6*0,2+y=2 y=1,2 x=0,2 y=1,2

x-cena bulki y-cena serka 6x+y=2 x+6y=5 x=5-6y 6(5-6y)+y=2 30-36y+y=2 -35y=-28 /-35 y=o.8 x+6*0.8=5 x+4.8=5 x=0.2

Dodaj swoją odpowiedź