W Szkolenj Stołówce obiady je 100osób. W hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki 1kg cukru kosztuje 3,15zł 1kg śliwek kosztuje 4,60 zł a 1kg wiśni 3,78zł Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według Czesi??

W Szkolenj Stołówce obiady je 100osób. W hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki 1kg cukru kosztuje 3,15zł 1kg śliwek kosztuje 4,60 zł a 1kg wiśni 3,78zł Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według Czesi??
Odpowiedź

100*(3,15zł+4,60zł+3,78zł)=1153

Pomnóż wszystko przez 100 (4,60+3,15+3,78)*100 = 1153 zł ODP: Produkty będa kosztować 1153 zł

Dodaj swoją odpowiedź