Napisz wyrażenie, które opisuje, ile zapłacono za zakupy : a) 5kg cukierków po 18zł b)3kg cukru po a zł c) bkg wędliny po 17 zł d) k metrów materiału po m zł

Napisz wyrażenie, które opisuje, ile zapłacono za zakupy : a) 5kg cukierków po 18zł b)3kg cukru po a zł c) bkg wędliny po 17 zł d) k metrów materiału po m zł
Odpowiedź

a) 5*18 b) 3*a (3a) c) b*17 (17b) d) k*m (mk)

a) 5kg cukierków po 18zł 5*18=90 b)3kg cukru po a zł 3*a=3a c) bkg wędliny po 17 zł b*17=17b d) k metrów materiału po m zł k*m=km

Dodaj swoją odpowiedź