1)Wykonaj działania: A) 5/12 : 2i 1/7= B) (3i 1/2 +5i 1/3) : 2i1/4= 2)Listwa długości 0,6m kosztuje 12,60zł. Ile trzeba zapłacić za 14,5m takiej listwy?

1)Wykonaj działania: A) 5/12 : 2i 1/7= B) (3i 1/2 +5i 1/3) : 2i1/4= 2)Listwa długości 0,6m kosztuje 12,60zł. Ile trzeba zapłacić za 14,5m takiej listwy?
Odpowiedź

2) 182,70

1.a)5/12:2 i 1/7=5/12*7/15=7/36 b)(3i1/2+5i1/3):2i1/4=(3i3/6+5i2/3)*4/9=8i5/6*4/9=53/6*4/9 = 106/27=3 i 25/27 2.x-1metr 0,6x=12,6 /:0,6 x=21 (zł) 14,5*21=304,5 (zł) Odp.Za 14,5 metra listwy trzeba zapłacić 304,5 zł. ;))

a) 5/12 : 2 i 1/7= 5/12 : 15/7= 5/12 × 7/15= 7/36 b) (3 i 1/2 + 5 i 1/3) : 2 i 1/4= (7/2+ 16/3) : 9/4= (21/6 + 32/6) : 9/4= = 53/6 × 4/9= 106/27= 3 i 25/27 2) 12,6zł /6= 2,1zł cena 0,1 m 2,1zł × 5= 10,5m cena 0,5 metra 14,5m/ 0,5m= 29 10,5zł × 29=304,5 zł Odp. Za 14,5 metra takiej listwy tzreba zapłacić 304,5 zł.

Dodaj swoją odpowiedź