Zmieszano 6kg cukierków po 12,50zł za 1kg i 4kg cukierków po 14,15 za 1kg.Ile powinien kosztować 1kg tej mieszanki? Za najlepsze daje naj!

Zmieszano 6kg cukierków po 12,50zł za 1kg i 4kg cukierków po 14,15 za 1kg.Ile powinien kosztować 1kg tej mieszanki? Za najlepsze daje naj!
Odpowiedź

6*12,50zł=75 zl 4*14,15=56,6zl 75 zl+56,6zl=131,6 131,6;10=13,16 tyle powinien kosztować kilogram mieszanki:)

(6* 12,50+ 4*14,15)/10=13,16zł

12,5*6=75 zl. 14,15*4=56,6zl. 75+56,6=131,6zl 131,6:10=13,16 kg.mieszanki kosztuje 13,16zl.

Dodaj swoją odpowiedź