Chleb kosztuje c zł.Ile kosdztują 3 takie chleby? Proszę o szybką odpowiedź macie czas doi piątku!
Chleb kosztuje c zł.Ile kosdztują 3 takie chleby? Proszę o szybką odpowiedź macie czas doi piątku!
c - cena jednego chleba 3c - cena 3 chlebów a mam pytanie nie ma tam jeszcze jednej danej bo nie można obliczyć ceny z jedną daną
jeśli jeden chleb kosztuje c zł to trzy chleby kosztują c*3 czyli 3c zł
skoro jeden kosztuje c zł to trzy będą kosztowały 3 razy c czyli po prostu 3c c razy 3=3c