Za 3 kilogramy jabłek trzeba zapłacić 7,35 zł. Ile kosztuje 5 kilogramów takich jabłek?
Za 3 kilogramy jabłek trzeba zapłacić 7,35 zł. Ile kosztuje 5 kilogramów takich jabłek?
7,35 zł : 3 = 2,45zł 1kg kosztuje 2,45zł 2,45 * 5kg = 12,25zł Za 5 kg jabłek trzeba zapłacić 12,25 zł.
7,35 zł : 3 = 2 ,45 zł. - 1 kg. 2.45 zł x 5 = 12 ,25 zł odp. za 5 kg. jabłek trzeba zapłacic 12 ,25 zł.
7,35 : 3 = 2,45 7,35 + 2,45 x 2 =7,35 + 4, 90 =12,25 Odp. trzeba zapłacic 12 ,25 za 5 kg. jabłek