zeszyt i ołowek kosztują 2 zł i 75 groszy.zeszyt jest drozszy od ołowka o 95 groszy . ile kosztuje zeszyt a ile ołowek:? prosze o odpowiedz daje naj za najszybsze odpowedzi:)

zeszyt i ołowek kosztują 2 zł i 75 groszy.zeszyt jest drozszy od ołowka o 95 groszy . ile kosztuje zeszyt a ile ołowek:? prosze o odpowiedz daje naj za najszybsze odpowedzi:)
Odpowiedź

x - cena ołówka x + 0,95 - cena zeszytu x + x + 0,95 = 2,75 2x = 2,75 - 0,95 2x = 1,8 x= 0,9 - cena ołówka w złotówkach x + 0,95 = 0,9 + 0,95 = 1,85 - cena zeszytu w złotówkach Odp.: Zeszyt kosztuje 1,85 zł, a ołówek 0,9 zł

(2,75zł-0,95zł):2=1,80zł:2=0,90zł -- ołówek 0,90zł+0,95zł=1,85zł - zeszyt

Dodaj swoją odpowiedź