#2x up naucz się poprawnie czytać pytania, i poprawnie pisać odpowiedzi. Samochód przewożący meble pali średnio 16 l benzyny bezołowiowej 98 na 100 km.Litr benzyny kosztuje 4,30 zł.Ile kosztuje benzyna ,którą ten samochód spalił na dystansie 75 km? 1km = ? 16l -> 100 km /:100 0,16l -> 1km /*75 12l -> 75 km 1 litr -> 4,30 zł 12*4,30 -> 51,6zł Odp: Benzyna kosztuje 51,6zł
16×4,3=68,8zł 75km=¾z 100km ¾ ze 68,8zł=51,60zł odp/. na tym dystansie spalił za 51,60zł
75km=0,75 1l=4,30zł 16x0,75=12 12x4,30=51,60zł licze na naj
Samochód przewożący meble pali średnio 16 l. benzyny bezołowiowej 98 na 100 km. Litr benzyny kosztuje 4,30zł. Ile kosztuje benzyna, którą ten samochód spalił na dystansie 75 km. z góry dzięki :)
Samochód przewożący meble pali średnio 16 l. benzyny bezołowiowej 98 na 100 km. Litr benzyny kosztuje 4,30zł. Ile kosztuje benzyna, którą ten samochód spalił na dystansie 75 km. �...