Pan Jan jadąc samochodem spala 6,5 litra na 100 km. Ktoregos dnia pan jan mial ochote pojechac z domu do stadniny (40 km w jedna strone) i z powrotem. Litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Ile pan jan wykorzystal paliwa jadac w dwie strony? Ile to kosztowało

Pan Jan jadąc samochodem spala 6,5 litra na 100 km. Ktoregos dnia pan jan mial ochote pojechac z domu do stadniny (40 km w jedna strone) i z powrotem. Litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Ile pan jan wykorzystal paliwa jadac w dwie strony? Ile to kosztowało
Odpowiedź

Pan Jan jadąc samochodem spala 6,5 litra na 100 km. Ktoregos dnia pan jan mial ochote pojechac z domu do stadniny (40 km w jedna strone) i z powrotem. Litr paliwa kosztuje 4,80 zł. Ile pan jan wykorzystal paliwa jadac w dwie strony? Ile to kosztowało 100 km -> 6,5l :/100 1km -> 0,065l /*40*2 80km -> 5,2l 4,80zł -> 1l /*5,2 24,96zł -> 5,2l Zużył 5,2 litrów paliwa i kosztowało go to 24,96zł

2*40 km.=80 km. 100km. = 6,5l. 80 km. = 8*0,65l. 80 km. = 5,2l. 80km. = 5,2l*4,80zł 80km. = 24,96 Odp. Wykorzystał paliwa 5,2l., kosztowało go 24,96zł.

wykorzysta 5,2, a zapłaci 24 zł i 96 gr (24,96)

Dodaj swoją odpowiedź