UKŁADY RÓWNAŃ 1. 6 bułek i serek kosztuje 4,80 zł , a 6 serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje bułka, a ile serek? PROSZĘ O ROZPISANIE UKŁADÓW RÓWNAŃ I DOKŁADNE ROZWIĄZANIE. dziękuje

UKŁADY RÓWNAŃ 1. 6 bułek i serek kosztuje 4,80 zł , a 6 serków i jedna bułka 11,30 zł. Ile kosztuje bułka, a ile serek? PROSZĘ O ROZPISANIE UKŁADÓW RÓWNAŃ I DOKŁADNE ROZWIĄZANIE. dziękuje
Odpowiedź

x bułki y serek 6x+y=4,80 x+6y=11,3 y=4,8-6x x+28,8-36x=11,30 -35x=-17,5 x=0,50 y=4,8-3 y=1,80 bułka kosztuje 0,50 gr a serek 1,80

x-bułki y-serek 6x+y=4.80 x+6y=11.30 y=4.80-6x x+6y=11.30 y=4.80-6x x+6(4.80-6x)=11.30 y=4.80-6x x+28.8-36x=11.30 y=4.80-6x x-36x=11.30-28.8 y=4.80-6x -35x=-17.5/-35 y=4.80-6x x=0.5 y=4.80-6*o,5 x=0.5 y=4.80-3 x=0.5 y=1.80 x.0,50 bułka kosztuję 0,5gr a serek 1.80 ;)

Dodaj swoją odpowiedź