Zad 1 olejem napelniono 102 butelki o ppjemnosci 1,5 l kazda.Ile można napełnic butelek o pojemnosci 1,7 l tym samym olejem. Zad 2 15 kg cukru kosztuje 46,50 zl ile kosztuje 1 kg

Zad 1 olejem napelniono 102 butelki o ppjemnosci 1,5 l kazda.Ile można napełnic butelek o pojemnosci 1,7 l tym samym olejem. Zad 2 15 kg cukru kosztuje 46,50 zl ile kosztuje 1 kg
Odpowiedź

102x1,5=153l 153:1,7=90 Odp.taką ilością oleju można napełnić 90 butelek o pojemności 1.7l 15kg-46,50 zł 46,50:15=3,1 Kilogram cukru kosztuje 3,10 zł

Zad 1 102 butelki * 1.5l = 153l 153l : 1,7l = 90 Czyli 90 butelek..:D Chyba.. Zad 2 46,50 zl : 15kg= 3,10 zl 1 kg cukru kosztuje więc 3,10 zl.. Chyba.. Proszę bardzo..:D

Zadanie 1 102 * 1,5 l = 153 l 153 : 1,7 = 90 Odp.Można napełnić 90 takich butelek . Zadanie 2 46,50 zł : 15 = 3,10 zł Odp .Jeden kilogram cukru kosztuje 3 ,10 złote . Proszę Buzzy ;-)

Dodaj swoją odpowiedź