4 zł zeszyty po 3 zł każdy i 5 długopisów kosztuje razem 22 zł 4*[]+[]x=[] x-................... jak coś to jest "*" razy ;D

4 zł zeszyty po 3 zł każdy i 5 długopisów kosztuje razem 22 zł 4*[]+[]x=[] x-................... jak coś to jest "*" razy ;D
Odpowiedź

3*4+5x=22 12+5x=22 5x=10/:5 x=2 ;)

4*3zł+5x=22 jak coś to tego zł nie musisz pisać 12+5x =22 5x = 22-12 5x = 10 |:5 x = 2 Odp. Długopis kosztuje 2 zł

Roz.: 3zł*4=13 22zł.-13zł=9zł 9zł:5=1,8zł. Odp.:1 długopis kosztuje 1,8zł.

Dodaj swoją odpowiedź