tata kupił 10 batonów, a mama 6 takich samych batonów. tata zaplacil za batony o 8 złoty więcej niz amama. ile kosztuje jeden baton?

tata kupił 10 batonów, a mama 6 takich samych batonów. tata zaplacil za batony o 8 złoty więcej niz amama. ile kosztuje jeden baton?
Odpowiedź

10 - 6 = 4 8 zł : 4 = 2 zł Jeden baton kosztuje 2 zł.

10-6=4 8zł/4=2zł

10×x=6×x+8 10x-6x=8 4x=8|÷4 x=2 odp. baton kosztuje 2 zl

Dodaj swoją odpowiedź