Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek.

Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek.
Odpowiedź

10912zł/8=1364zł 1364zł+112=1476zł Droższa pralka kosztowała 1476zł,zaś pozostałe pralki były po 1364zł.

x- pralka 7x +x+112zł =10912zł 8x=10800 /:8 x=1350 i ta droższa 1350 + 112

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek. W równaniach i zrozumiale proszę :(

Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek. W równaniach i zrozumiale proszę :(...

Matematyka

Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną o 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek?

Do sklepu sprowadzono siedem pralek w jednakowej cenie i jedną o 112zł droższą od pozostałych. Pralki te kosztowały łącznie 10912zł. Jakie były ceny poszczególnych pralek?...