Jeden kilogram cukru kosztuje 3 zł. Liczę kilogramów kupionego cukru oznaczmy przez X, a wartość zakupu w złotych - przez Y. Napisz wzór zależności między wielkościami X i Y. Temat w podręczniku: Proporcjonalność prosta i złożona SZYBKA ODPOWIEDŹ
Jeden kilogram cukru kosztuje 3 zł. Liczę kilogramów kupionego cukru oznaczmy przez X, a wartość zakupu w złotych - przez Y.
Napisz wzór zależności między wielkościami X i Y.
Temat w podręczniku:
Proporcjonalność prosta i złożona
SZYBKA ODPOWIEDŹ