Ile kosztuje 1kg pomidorów,jeśli za 45dag Ola zapłaciła 2zł25gr? to w równaniu trzeba zrobic

Ile kosztuje 1kg pomidorów,jeśli za 45dag Ola zapłaciła 2zł25gr? to w równaniu trzeba zrobic
Odpowiedź

45 dag=0,45 kg 2,25:0,45=225:45=5 Odp: 1 kg pomidorów kosztuje 5 zł.

100 dag = 1 kg 45 dag ---- 2.25 zl 100 dag ---- x Robimy to metodą proporcji. a wiec, 45x = 225 x = 225/45 x = 5 odpowiedź: 1 kg kosztuje 5 zł. ;)

Dodaj swoją odpowiedź