Przy zakupie 3 jogurtów otrzymujemy 10 % rabatu. Za 12 jogurtów zapłaciliśmy 12 zł. Jaka jest cena bez rabatu jednego jogurtu ????????

Przy zakupie 3 jogurtów otrzymujemy 10 % rabatu. Za 12 jogurtów zapłaciliśmy 12 zł. Jaka jest cena bez rabatu jednego jogurtu ????????
Odpowiedź

Jak za 12 zł kupiono 12 jogurtów więc: 12:12=1 Odp. 1 jogurt kosztuje 1zł.

12 jog-12zł 3jog-3zł 3złx10%=0.3zł 3zł+0.3zł=3.3zł 3.3złx4j=13.2zł 13.2zł/12=1.1zł odp.cena jogurtu bez rabatu to 1.1zł.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Przy zakupie trzech jogurtów otrzymujemy 10 % rabatu. Za 12 jogurtów zapłaciliśmy 12 zł. Jaka jest cena bez rabatu jednego jogurtu? Dla ułatwienia powiem że wynik to 1,11 zł. i to że to zadanie trzeba rozwiązać za pomocą procentów i proporcji.

Przy zakupie trzech jogurtów otrzymujemy 10 % rabatu. Za 12 jogurtów zapłaciliśmy 12 zł. Jaka jest cena bez rabatu jednego jogurtu? Dla ułatwienia powiem że wynik to 1,11 zł. i to że to zadanie trzeba rozwiązać za pomocą procentów i p...