rozwiazecie mi to: mama kupiła 70 dag cukierkow za ktore zapłacila 8,25 zł .ile kosztował kg cukierkow. rozwiazania prosze podzielic pisemnie...przekształtcie mi to zadanie...................z góry dziex

rozwiazecie mi to: mama kupiła 70 dag cukierkow za ktore zapłacila 8,25 zł .ile kosztował kg cukierkow. rozwiazania prosze podzielic pisemnie...przekształtcie mi to zadanie...................z góry dziex
Odpowiedź

70 dag kosztowało 8,25zł 1kg kosztuje x x=1kg*8,25zł/70dag x=100dag*8,25/70dag x=11i55/70 x=11i11/14 11,19... 825:70 -70 ---------- 125 - 70 ---------- 650 -630 ---------- 20

Dodaj swoją odpowiedź