oblicz pisemnie : 85,02:2,6 0,465:0,31 kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 ile trzeba zapłacic za 0,15 kg takiego sera

oblicz pisemnie : 85,02:2,6 0,465:0,31 kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 ile trzeba zapłacic za 0,15 kg takiego sera
Odpowiedź

85,02:2,6=850,2:26 _32,7________ 850,2:26 -78 ___ 70 -52 _______ 182 -182 ________ oooooo 0,465:0,31 = 465:310 __1,5______ 465:310 -310 ____ 1550 -1550 _________ oooooo 2. 19,80 x 0,15 = 2,97

85,02:2,6=32,7 32,7 850,2:26 -78 70 52 182 182 0,465:0,31=1,5 1 ,5 46,5:31 31 155 155 2.) 19,80*0,15=2,97zł odp. Za 0,15kg takiego sera trzeba zapłacić 2,97zł.

1) 85,02 : 2,6 = 850,2 : 26 _32,7_ 850,2 :26 78 ____ 70 52 ___ 182 0,465:0,31 = 46,5:31 _1,5_ 46,5 :31 31 __ 1 5 5 2) 19,80:0,15=1980:15 _1320_ 1980:15 15 ___ 48 45 ___ 30 13, 20 19,80 -13,20 ______ 6,60 odp: Za 0,15 takiego sera tzreba zapłacić 6,60 zł.

Dodaj swoją odpowiedź