Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny jabłek.Za 5kg jabłek i 2kg gruszek zapłacono 17zł. Ile kosztował kilogram jabłek ?

Cena kilograma gruszek jest o 75% wyższa od ceny jabłek.Za 5kg jabłek i 2kg gruszek zapłacono 17zł. Ile kosztował kilogram jabłek ?
Odpowiedź

175%x- cena kg gruszek x-cena kg jabłek 5x+2*1,75x=17 5x+3,50x=17 8,5x=17 |:8,5 x=2 Odp.: Kg jabłek kosztował 2 zł.

Dodaj swoją odpowiedź