PILNE !!!!!!! Zmieszano 10 kg cukierków I gatunkui 20 kg II gatunku.Cena 1kg cukierków I gatunku równa jest m zł a cena 1 kg II gatunku jest o 2 zł nizsza. oblicz cene 1 kg mieszanki

PILNE !!!!!!! Zmieszano 10 kg cukierków I gatunkui 20 kg II gatunku.Cena 1kg cukierków I gatunku równa jest m zł a cena 1 kg II gatunku jest o 2 zł nizsza. oblicz cene 1 kg mieszanki
Odpowiedź

[10m+20(m-2)]/30=1/3m+2/3m-4/3=m-4/3 m-4/3 - cena mieszanki

[10m+20(m-2)]/30=10m+20m-40/30=30m-40/30=m-4/3

m-cena 1 kg cukierkow I gatunku [10m+20(m-2)]:30=10m+20m-40:30=30m-40:30=m-4/3 Odp. Cena 1 kilograma mieszanki jest równa m- ⁴/₃

Dodaj swoją odpowiedź