Plis pomocy roziwążcie to bo dostane 1 plis ;): Kupiono n kg mandaarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?

Plis pomocy roziwążcie to bo dostane 1 plis ;): Kupiono n kg mandaarynek po p zł i m kg pomarańczy, których kilogram był tańszy o 1zł. Ile zapłacono za owoce?
Odpowiedź

(n*p)+[m(p-1)]

n kg *2zł+ m kg* (2zł-1zł)= 2n+1m

Dodaj swoją odpowiedź