Małgosia kupiła arbuza za 8 złotych i pewną ilość jabłek po 3 złote/kg.Ola kupiła batona za 2 zł i pewną ilośc orzechów po 6zł/kg.Czy mogło tak być ,że Ola kupiła tyle kg orzechów ,co Małgosia jabłek i zapłacily za całość tyle samo.?

Małgosia kupiła arbuza za 8 złotych i pewną ilość jabłek po 3 złote/kg.Ola kupiła batona za 2 zł i pewną ilośc orzechów po 6zł/kg.Czy mogło tak być ,że Ola kupiła tyle kg orzechów ,co Małgosia jabłek i zapłacily za całość tyle samo.?
Odpowiedź

x-ilość jabłek/orzechów w kg 8+3x=2+6x -3x=-6I:(-3) x=2 Istnieje możliwość, że kupiły tyle samo kg owoców i zapłaciły za nie tyle samo, czyli 12zł.

Dodaj swoją odpowiedź