Zadanie wykonaj za pomocą układu równań Dane również za pomocą równań Ola za 4 gumki i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika za 1 gumkę i 10 spinek zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki.

Zadanie wykonaj za pomocą układu równań Dane również za pomocą równań Ola za 4 gumki i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika za 1 gumkę i 10 spinek zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki.
Odpowiedź

x=cena 1 gumki y=cena 1spinki 4x+6y=4,80 x+10y=4,60→x=4,60-10y 4(4,60-10y)+6y=4,80 18,4-40y+6y=4,80 -34y=4,80-18,40 -34y=-13,6 y=13,6:34 y=0,4 x=4,60-10×0,40=4,60-4=0,60 odp[. 1 gumka kosztuje 0,60zł, a 1 spinka 0,40zł

4x+6y=4.8 x+10y=4.6 / x(-4) 4x+6y=4.8 -4x-40y=-18.4 -34y=-13.4/:-34 y=0.4 4x+6 x 0.4=4.8 y=0.4 4x+2.4=4.8 y=0.4 4x=2.4/:4 y=0.4 x=0.6 gumka y=0.4 spinka

x - gumki z - spinki 4x + 6z= 4,8 x + 10z= 4,6 4x + 6z= 4,8 x = 4,6 -10z 4*(4,6 -10z) +6z = 4,8 x = 4,6 -10z 18,4 -40z +6z =4,8 x = 4,6 -10z -34z =-13,6 x = 4,6 -10z z= 0,40zl x= 4,6 - 4 = 0,60zl Gumka kosztuje 60gr, Spinka 40gr.

Dodaj swoją odpowiedź