zeszyt i ołuwek kosztują 2 zł 75 gr zeszyt jest drozszy od ołówka o 95gr ile kosztuje zeszyt a ile ołuwek
zeszyt i ołuwek kosztują 2 zł 75 gr zeszyt jest drozszy od ołówka o 95gr ile kosztuje zeszyt a ile ołuwek
x=cena 1 zeszytu y=cena 1ołówka x+y=2,75 x=y+0,95 y+0,95+y=2,75 2y=2,75-0,95 2y=1,8 y=1,8:2 y=0,90 x=0,9+0,95=1,85 odp. zeszyt kosztuje 1,85zł a ołówek 0,90zł
x - cena ołówka x + x + 0,95 = 2,75 2x = 1,8 /:2 x = 0,9 0,9 + 0,95 = 1,85 Odp: Ołówek kosztuje 90gr a zeszyt 1,85zł.
X-cena ołówka X+0,95-cena zeszytu X+X+0,95=2,75 2X=2,75-0,95 2X=1,8 /2 X=0,9 ołówek kosztuje 0.9 zl a zeszyt kosztuje 1.85