3kg sera kosztuję 25,50zł Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera?

3kg sera kosztuję 25,50zł Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera?
Odpowiedź

3kg sera kosztuję 25,50zł Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera? 3kg--------------------25,50 5kg---------------------x 3x=25,50*5 3x=127.50 /:3 x=42,50 5kg kosztuje 42,50 zł

3kg=25,50 6kg=51/:6 1kg=8,50/x5 5kg=42,50

3 kg. sera - 25.50 zł 1kg. sera - 8.50 zł ( 3 kg : 3) i ( 25.50 zł : 3) 5 kg. sera - 42.50 zł (1 kg. * 5 kg.) i (8.50 zł * 5 )

Dodaj swoją odpowiedź