3kg sera kosztuję 25,50zł Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera?
3kg sera kosztuję 25,50zł
Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera?
3kg sera kosztuję 25,50zł Obliczyć ile kosztuję 5kg tego sera? 3kg--------------------25,50 5kg---------------------x 3x=25,50*5 3x=127.50 /:3 x=42,50 5kg kosztuje 42,50 zł
3kg=25,50 6kg=51/:6 1kg=8,50/x5 5kg=42,50
3 kg. sera - 25.50 zł 1kg. sera - 8.50 zł ( 3 kg : 3) i ( 25.50 zł : 3) 5 kg. sera - 42.50 zł (1 kg. * 5 kg.) i (8.50 zł * 5 )